FAQ – sesje noworodkowe – najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie jesteśmy?

Sesje noworodkowe realizujemy w naszym studiu fotograficznym mieszczącym się w patio handlowym szpitala położniczego im. Św. Rodziny przy ulicy Madalińskiego 25 – TUTAJ
Dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt, w menu głównym – KONTAKT

2. Jakiego rodzaju sesje dziecięce wykonujemy?

Najczęściej fotografujemy noworodki w okolicach 14 doby po urodzeniu (2 tygodnie). Wykonujemy też zdjęcia dzieci około 6  m-ca życia kiedy zaczynają już swobodnie siedzieć oraz sesje „na roczek”.

3. W jaki sposób i kiedy najlepiej umówić sesję noworodkową dla mojej pociechy?

Sesję noworodkową najlepiej zamówić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Dzieci fotografujemy najczęściej około 14 doby życia lecz nie później niż 3 tygodnie po urodzeniu. Aby umówić termin sesji foto dla swojej pociechy należy zadzwonić pod numer 501 74 98 36 – osoba kontaktowa  – Tamara Dytry. Podczas rozmowy zostaną wyjaśnione wszelkie kwestie odnośnie terminu oraz wspólnych oczekiwań.

4. Ile czasu trwa sesja?

Sesja noworodkowa trwa zwykle 3-4h i jest uzależniona od nastroju dziecka oraz wybranego do realizacji pakietu. W zależności od ilości osób dodatkowych i różnorodności oczekiwań może nieznacznie się przedłużyć.
Sesje na pół roku oraz roczek trwają zazwyczaj do 1h. Starsze i bardziej świadome pociechy szybciej się nudzą i w związku z tym trzeba pracować troszkę inaczej.

5. Co to jest stylizacja?

Stylizacja jest to zaaranżowana sceneria przy użyciu jednego konkretnego tła, akcesoriów i rekwizytów zgodnie z naszym projektem oraz sugestiami klienta.

6. Ile stylizacji, zdjęć łącznie jest wykonywanych podczas sesji foto?

Wykonujemy zwykle kilka stylizacji, a zależy to głównie od wykupionego pakietu ale również od nastroju i możliwości dziecka. Najczęściej udaje się zrealizować od trzech do pięciu. Decyzję często podejmujemy wspólnie w trakcie trwania sesji i w perspektywie samopoczucia naszych małych klientów . Podczas takiej realizacji powstaje często kilkaset zdjęć, z których potem wybierane są te najlepsze oraz również materiał do dodatkowej galerii zdjęć.

7. Ile osób bierze udział w sesji i czy można przyprowadzić rodzeństwo?

W sesji najczęściej bierze udział noworodek i rodzice. Oczywiście można przyprowadzić rodzeństwo lub „dziadków”ale należy o tym poinformować nas wcześniej przed sesją. Oczywiście należy się też liczyć z dłuższym czasem trwania zdjęć, ciut wyższą cena zakupu ponieważ więcej ich powstaje, oraz być może dłuższym czasem oczekiwania na odbiór.

8. Czy muszę, mogę przynieść swoje stroje dla dziecka?

Na sesję nie trzeba przynosić  żadnych strojów – mamy kompletne wyposażenie, które widać na naszych fotografiach – PORTFOLIO.
Oczywiście można przynieść soje ubranka ale należy uzgodnić to wcześniej w celu ewentualnego dopasowania akcesoriów i teł.

9. Czy mogę proponować swoje rozwiązania i pomysły podczas sesji? Czy można zrealizować zdjęcia w innym stylu niż w PORTFOLIO, FACEBOOK?

Przed sesją foto podczas rezerwowania terminu najlepiej przedyskutować swoje oczekiwania i je określić. Każdy fotograf, firma ma swój styl fotografowania i najlepiej oczekiwać finalnie właśnie takich efektów. Jeżeli zależy Państwu na trochę innych zdjęciach, to najlepiej zgłosić się do firmy fotografującej w oczekiwanym stylu.

10. Czy podczas trwania sesji mojego dziecka mogę fotografować i kręcić filmy?

Jeżeli zależy Państwu na kilku zdjęciach zrobionych telefonem komórkowym, to nie mamy oczywiście nic przeciwko. Na kręcenie filmów zgadzamy się raczej niechętnie, a fotografowanie własnym aparatem fotograficznym niestety nie jest u nas niemożliwe. W każdym przypadku prosimy o kierowanie do nas zapytania w razie jakiejś ewentualności.

11. Ile czasu będę czekać na gotowe zdjęcia?

Na przygotowanie fotografii z całej sesji trzeba poczekać około 30 dni. Wszelkie informacje odnoście możliwości i opcji zakupu otrzymacie Państwo drogą e-mail.

12. W jakiej formie, na jakim nośniku i w jakim formacie otrzymam swoje zakupione zdjęcia?

Fotografie z sesji przygotowujemy w rozdzielczości 24 megapiksele, czyli około 6000×4000 w zależności od użytego modelu aparatu. Zdjęcia oddajemy klientowi wyłącznie w formacie JPG, z najmniejszą możliwą kompresją.
Domyślnie fotografie nagrywamy na płytę cd, lub umieszczamy w linku do pobrania wg ustaleń. Na życzenie możemy umieścić je na pendrive za dodatkową opłatą, za wyjątkiem pakietu gdzie pendrive jest wliczony w jego cenę.

13. Kiedy płacę za wykonanie sesji ?

Opłatę za wykonanie sesji pobieramy w dniu jej realizacji w studio.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ